Grafické podklady

Gravírovanie - v akom formáte potrebujeme zaslať grafický podklad?

Pre gravírovanie je potrebné spracovať grafický návrh vo vektorovej grafike. Podporované formáty s vektorovou grafikou (CorelDraw, Illustrator) s koncovkami (*.cdr, .ai, eps, pdf - ale tlačové pdf prosíme, nie obyčajné). Pre našu prácu vieme grafické podklady spracovať v programe CorelDRAW X5. Odporúčame nám zaslať taktiež obrázkový náhľad vo formáte .jpg, .bmp, .pdf - ako kontrolu - či sa nám všetko zobrazuje tak - ako sa má zobraziť - nie ako podklad k výrobe.

Texty v súboroch musia byť vždy prevedené do kriviek aby neprišlo k zámene typu písma.

V prípade, že Vašu grafiku nemáte možnosť zaslať v požadovaných formátoch, radi Vám návrh do vektorovej grafiky pripravíme. Cena prekreslenia Vašej grafiky závisí od jej zložitosti. Navýšenie ceny - ak je potrebné - Vám bude oznámené vopred po zaslaní Vašich podkladov.

 

 

Gravírovanie fotky do dreva - na čo si dávať pozor pri zasielaní fotky?

Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku, je potrebné zaslať fotografiu v čo najlepšej kvalite a rozlíšení (dpi) - najmä ak si chcete objednať väčší formát gravírovanej fotografie.

Fotografia musí mať správny kontrast - nesmie byť tmavá, najmä pri portrétoch je potrebné, aby tvár bola správne osvetlená (nie fotka oproti slnku). Fotka by mala byť svetlá, ostrá (nie rozmazaná).

Fotka v čiernobielej farbe ako podklad na gravírovanie nie je problém.

Pokiaľ chcete dať gravírovať starú tlačenú fotku (napr. pre starých rodičov, svadobnú fotografiu rodičov a pod.) - môžete ju k nám priamo priniesť alebo zaslať - pripravíme ju v správnej kvalite - alebo nám ju môžete zaslať preskenovanú - je potrebné pripraviť čo najkvalitnejší scan fotky - aby bol výsledok gravírovanej fotografie perfektný.

Výroba pečiatok - v akom formáte je potrebné dodať podklady?

Pri výrobe pečiatok je potrebné spracovať grafický návrh vo vektorovej grafike v požadovaných rozmeroch pečiatky. Podporované formáty s vektorovou grafikou (CorelDraw, Illustrator) s koncovkami (*.cdr, eps, pdf, ai). Pre našu prácu vieme grafické podklady spracovať v programe CorelDRAW X5. Odporúčame nám zaslať taktiež obrázkový náhľad vo formáte .jpg, .bmp, .pdf. 

Texty v grafike musia byť vždy prevedené do kriviek aby neprišlo k zámene typu písma.

V prípade, že Vašu grafiku nemáte v požadovaných formátoch, radi Vám návrh do vektorovej grafiky pripravíme. Cena prekreslenia žiadanej grafiky je pri výrobe pečiatky 5 EUR. Navýšenie ceny - ak je potrebné - Vám bude oznámené vopred po zaslaní Vašich podkladov.

 

Potlač na textil a hrnčeky - v akom formáte je potrebné dodať podklady?

Podklady na farebnú potlač či už na textil alebo na hrnčeky je potrebné zaslať vo formátoch s vektorovou grafikou (CorelDraw, Illustrator) s koncovkami (*.cdr, eps, pdf, ai). Pre našu prácu vieme grafické podklady spracovať v programe CorelDRAW X5. Odporúčame Vám zaslať taktiež obrázkový náhľad vo formáte .jpg, .png, .bmp, .pdf. Texty v súboroch musia byť vždy prevedené do kriviek - aby neprišlo k zámene typu písma.

Aby podklad pre farebnú potlač bol v správnych farbách podľa Vašich potrieb - je potrebné mať podklady v režime RGB.

V prípade, že Vašu grafiku nemáte možnosť zaslať v požadovaných formátoch, radi Vám návrh do vektorovej grafiky pripravíme. Cena prekreslenia Vašej grafiky závisí od jej zložitosti, zvyčajne sa pohybuje od 5 EUR pri jednoduchej grafike až po 30 EUR pri zložitejších grafikách. Navýšenie ceny - ak je potrebné - Vám bude oznámené vopred po zaslaní Vašich podkladov.

Potlač na textil vieme urobiť v maximálnom rozmere A4, potlač na hrnček je možná v maximálnom rozmere na obvod 21 cm a na výšku 9,4 cm.

Pre dosiahnutie najlepšieho výsledku pri fotkách tlačených na textil alebo na hrnčeky - je potrebné zaslať fotografiu v čo najlepšej kvalite a rozlíšení (dpi) - stačí elektroniky - e-mailom.